Wszystkie drogi prowadzą do wojny...

16:25


Moje zdziwienie było ogromne, gdy dowiedziałam się, że Daniel Abraham jest bardzo twórczym i poczytnym pisarzem. Dlaczego? Widzicie, nigdy wcześniej o nim nie słyszałam. „Smocza droga” była jedyną napisaną przez niego książką, jaką kiedykolwiek trzymałam w ręku. Moją ciekawość wzbudził także fakt, iż rekomendację tej pozycji wystawił sam George R.R. Martin. Nie potrzebowałam więcej zachęt – wiedziałam, że będę musiała przeczytać tę powieść. Wiązałam z nią wiele nadziei, ponieważ już od dawna nie sięgałam po takie klasyczne fantasy. Czym jest „Smocza droga”? Interesującą powieścią, może zapowiedzią wspaniałego cyklu?Potężne państwo, zwane Anteią, szuka sposobu do powiększenia granic. Król i jego doradcy nie lękają się wojny, więc wyznaczone wojska zaczynają podbijać tereny przygraniczne. Jednym z nich jest Vanaia. Cithrin, dziewczyna mieszkająca we wcześniej wymienionym mieście, jest podopieczną banku. Jej rodzice zginęli podczas epidemii grypy, tym samym osierocając jedyne dziecko. Nastoletnia bohaterka jest zmuszona do opuszczenia mieściny, by wywieźć bogactwa banku za granicę. W drodze poznaje Marcusa Weskera, dowódcę oddziału najemników, wyznaczonych do obrony karawany. Mężczyzna decyduje się na bardzo ryzykowne kroki, aby uniknąć wcielenia do wojska. Geder Palliako to młody szlachcic, który jako żołnierz wędruje ku Vanai. Niezainteresowany bieżącymi sprawami, od bitew woli książki i filozofię. Dawsom Kalliam jest bogatym i wpływowym arystokratą, a także bliskim przyjacielem króla, starającym się nie dopuścić do pałacowego przewrotu. Wreszcie Apostata, tajemniczy mężczyzna, którego przeszłość, jak i kolejne dzieje, okryte są woalem mrocznych sekretów.

Daniel Abraham jest amerykańskim pisarzem science fiction i fantasy. Mieszka w Albuquerque w Nowym Meksyku. Publikował swoje utwory w wielu zbiorach i antologiach. Jego powieści były nominowane do nagród Nebula Award, Hugo Award i World Fantasy Award.

Recenzja została napisana dla portalu Gavran i znajdziecie ją --->tutaj<---

tłumaczenie: Andrzej Jakubiec
tytuł oryginału: The Dragon's Path
seria/cykl wydawniczy: The Dagger and the Coin tom 1
wydawnictwo: Ars Machina
data wydania: kwiecień 2012
ISBN: 978-83-932319-9-7
liczba stron: 576
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
język: polski
typ: papier

Również może Ci się spodobać

13 nie zagryzła klawiatura

 1. Jestem w trakcie czytania i muszę przyznać, że choć z początku idzie topornie to po pierwszych 100 stronach trudno się oderwać.;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka jest na mojej dłuuugiej liście - "kupić". Niestety lista stale się powiększa i to jedyne zmiany na niej :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka ciekawa, recenzja również :)

  OdpowiedzUsuń
 4. kolejna książka, z którą widzę będę musiała się zapoznać :)
  tylko jeszcze nie wiem, kiedy :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Od momentu, w którym przeczytałam o niej w zapowiedziach wydawniczych mam ją na liście książek do przeczytania. Jednak czas ucieka, stosy recenzenckie się powiększają i nie mam czasu sięgnąć po 'Smoczą drogę'. Może kiedyś w końcu mi się to uda :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Matko, moja lista książek które muszę mieć i bez tej pozycji jest już długa, ale i tak muszę ją tam dopisać ;]
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem bardzo ciekawa tej książki, a Twoja recenzja jeszcze bardziej podsyciła moją ciekawość. Pomimo minusów, które wymieniłaś :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ależ mi narobiłaś ochoty!

  OdpowiedzUsuń
 9. To świetnie XD Szukaj i czytaj ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Brzmi naprawdę nieźle, poza tym lubię wszystko co ma hasło "Smok" w tytule :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Raczej nie dla mnie :-)
  Zapraszam na konkurs!

  OdpowiedzUsuń

Prenumarata :)

zBlogowani

zBLOGowani.pl