Walczmy o książki!

17:11


Moi Drodzy! 

Stała się rzecz O-K-R-O-P-N-A ! Doszło nawet do tego, że strzeliłam FOCHA na ulubione wydawnictwo! Uwierzycie? Tak? A chcecie wiedzieć DLACZEGO?


Drodzy Fani, oraz inni podczytujący Anetową pisaninę... nie jest dobrze. Fabryka obiecywała nam dwa tomy kontynuacji Złodzieja Dusz na jesieni, tymczasem dochodzą nas słuchy, że nie doczekamy się ani jednego w tym roku! Musimy zacząć działać i domagać się tego co nasze! Nie może tak być, że nam się obiecuje a potem odkręca się kota ogonem! Apeluję o zebranie sił i uderzenie do wydawcy ze stanowczym żądaniem wydania choć jednego tomu jeszcze w tym roku! Tekst jest gotowy, w ogóle do czwartego tomu można by wydawać bez przeszkód, Aneta kończy właśnie tom 5, to się nie godzi pozwalać tak leżeć temu odłogiem! My chcemy czytać! // Kometa

Tak oto Matka Przełożona oraz Boss Gavrana, rozpoczęła walkę z Fabryką Słów o tytuły, które na tą jesień miały zostać wydane, a tymczasem okazuje się, że nawet nie ma co liczyć na ZIMĘ!
Mowa oczywiście o kontynuacji "Złodzieja Dusz" - drugim tomie pt. : "Bogowie Muszą być Szaleni" oraz o nowym cyklu Patrici Briggs "Cry Wolf" - seria ta została wywalczona w tym roku petycją, złożoną przez redakcję Gavrana. 

Obie książki miały zostać wydane na jesień tego roku, a tymczasem fani autorek ze zgrozą całe wakacje śledzili zapowiedzi wydawnictwa Fabryka Słów, gdzie tych pozycji do dnia dzisiejszego - nie znajdziecie.
Pominę już moją ukochaną Kate Daniels, gdzie piąta część jest zapowiedziana dopiero na PRZYSZŁĄ jesień. Kalkulując, od Kate 4 do Kate 5, miną... DWA lata. 


Rozumiem, że sytuacja na rynku wydawniczym nie jest korzysta i o wiele lepiej wydawać pozycje, które zawładną sercami większego grona czytelników. Jednakże, Patricia Briggs, podobnie jak debiutująca Aneta Jadowska, posiadają duże grono czytelników. Dlaczego więc ich książki nie są wydawane, a czytelnicy wprost olewani? 


Zwykle staram się nie dopatrywać tego, że litera kobieca która o dziwo nie jest romansem jest spychana na dalszy plan. Jednak patrząc na to co robi Fabryka i jak olewa sobie fanów takiej literatury to chyba zacznę. W ich zapowiedziach aż roi się od "męskich" tytułów i na dodatek przybywa nowych. Nie uważam, że to źle ponieważ zwykle czytuje takie książki ale pomijanie tej drugiej strony nie podoba mi się. Czy czuję się jak czytelnik drugiej kategorii? W pewnym sensie tak gdyż tytuły które najbardziej lubię czyli Briggs oraz Andrews są gdzieś tam w długoterminowych planach w niekreślonej dacie. Co więcej niby Fabryka miała promować polskich autorów a tutaj robi coś takiego Anecie i drug tom jej serii ciągle nie pojawia się w zapowiedziach. - Anne
 Warto pamiętać także, że Urban Fantasy nie równa się Paranormal Romance!

Jeśli czytacie książki o Mercy i chcielibyście poznać Anne, albo spodobały Wam się przygody Dory, prosiłabym o pomoc! Pokażcie, że chcecie czytać i weźcie udział w dyskusji! Niech wydawnictwo przekona się, że jest nas wielu. XD

Weź udział w Akcji - dołącz do nas!


Miejsca walki: Złodziej Dusz ; Cry Wolf
Również może Ci się spodobać

10 nie zagryzła klawiatura

 1. Brawo Blair, może fakt, nie ma co czekać w nieskończoność, rok czy dwa lata, tylko wysłać czytelny sygnał, że nie jest nam obojętne czy te książki wyjdą? Tak długi okres między tomami sprzyja tylko jednemu - spragnieni czytelnicy sięgną po amatorskie tłumaczenia na chomiku, siłą rzeczy kiedy wreszcie książka wyjdzie, sprzeda się jej mniej. I nie rozumiem, czemu jedne książki są na polskim rynku po 2-3 miesiącach od premiery w USA czy UK, a my na nasze mamy czekać 2 lata.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyłączam się do akcji, bo choć nie znam żadnej z tych pozycji to z przyjemnością się z nimi zapoznam w najbliższym czasie. Poza tym uważam, że takie oddalanie terminów i inne zachowania wydawnictw są nie fair względem czytelników. Walczmy o swoje! ;3

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam pozycji wyżej wymienionych przez ciebie, niemniej przyłączam się do protestu, gdyż tak po prostu nie traktuje się żadnego czytelnika! Brawo Blair!
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdego kto się zgadza z tym apelem prosze o przekazanie sprawy dalej! I do przyłączenia się do naszej akcji na facebooku: https://www.facebook.com/events/474308545927574/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja niestety już dawno straciłam wiarę w polskie wydawnictwa. Nie po dokańczane serie, bez żadnych szans na wydanie ich kontynuacji. Marne wydania, okropne tłumaczenia, okrojone teksty, a to tylko główne zarzuty pod kierunkiem wszystkich wydawców słowa pisanego. Mimo iż książek nie czytałam to dołączam się do waszego protestu może w końcu ktoś przejrzy na oczy, że to w końcu w ich interesie jest zaskarbić sobie sympatie nas czytelników, których do tej pory porządnie olewają.

  OdpowiedzUsuń
 6. Umieściłam informację o tym na blogu ;]

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję :*
  Cieszę się, że pomagacie dziewczyny - tak trzymać!
  I czytać oczywiście, czytać XD

  OdpowiedzUsuń
 8. O, sama lubię Patricię Briggs, szkoda, że wydanie tak się opóźni :(

  OdpowiedzUsuń
 9. My chcemy czytać o Dorze! To lekceważące podejście do rzeszy czytelników jest karygodne!

  OdpowiedzUsuń

Prenumarata :)

zBlogowani

zBLOGowani.pl