Mechaniczne smoki i półkrwi odmieńcy

16:20


Recenzja: "Córka Żelaznego Smoka/ Smoki Babel" 
Michael Swanwick

Czytelnicze doświadczenia nauczyły mnie, że po Ucztę Wyobraźni, serię wydawniczą Maga, mogę sięgać bez obaw, ba!, powinnam już na samym starcie stawiać jej wygórowane wymagania, ponieważ, jakie by one nie były, nigdy nie zdarzyło mi się, żeby jakaś książka sobie z nimi nie poradziła. Oczywiście nie są to pozycje dla osób, które nie lubią fantastyki, które nie kochają zatapiać się w nierzeczywistym, pełnym tajemnic świecie, a nie są to powieści na jeden raz, które połyka się w trymiga, i jeszcze szybciej o ich lekturze zapomina. „Córka Żelaznego Smoka/Smoki Babel” nie jest wyjątkiem od tej reguły.

Podobnie jak poprzednie książki z tej serii, tak i powieści Michaela Swanwicka powalają na samym starcie i nie pozwalają czytelnikowi na spokojnie pozbieranie się, aż do ostatniej kartki.


„Córka Żelaznego Smoka” to historia o Jane, dziewczynie podmieńcu, której, jako zwykłemu człowiekowi, przyszło żyć w świecie magii pełnym elfów, alchemików i smoków. Główną bohaterkę poznajemy, kiedy ta, będąc jeszcze dzieckiem, pracuje w fabryce. Splot nieoczekiwanych wydarzeń i nowi sprzymierzeńcy sprawiają, że Jane udaje się odzyskać wolność. Szkoda tylko, że nie wie, jak ogromną cenę będzie musiała za to płacić w przyszłości. 
Zaś „Smoki Babel” to opowieść, w której protagonistą jest Will, chłopak zmuszony do służby smokowi. Główny bohater, podejmując trudne, odważne decyzje, kreuje i zmienia swoją przyszłość. Dokąd zmierza? Czego dokona? Wszystko w tych powieściach jest wielką niewiadomą...

tłumaczenie: Wojciech Próchniewicz
tytuł oryginału: The Iron Dragon's Daughter. The Dragons of Babel
seria/cykl wydawniczy: Uczta Wyobraźni
wydawnictwo: Mag
data wydania: październik 2012
ISBN: 978-83-7480-270-3
liczba stron: 720
język: polski

Również może Ci się spodobać

7 nie zagryzła klawiatura

 1. Przeczytam, a co! ;) Świetna recenzja, Blair.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się interesująca lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 3. pozycja w planie - odległym niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój egzemplarz wczoraj dotarł, powinien "odleżeć" przysłowiową chwilę, ale po tym, co tu napisałaś leżakowania nie będzie, inne powieści mogą poczekać

  OdpowiedzUsuń

Prenumarata :)

zBlogowani

zBLOGowani.pl