Cudze chwalicie, a swego nie znacie!

19:27


Wyzwanie na rok 2013 – Czytajmy polską fantastykę! 

Portal Gavran postanowił wejść w Nowy Rok z nowym projektem. W związku z tym nadchodzący 2013 upłynie nam pod znakiem polskich fantastów. Zarówno tych znanych jak i tych stawiających dopiero pierwsze kroki na literackiej scenie fandomowej. Każdego miesiąca nasi redaktorzy będą przybliżali Wam sylwetki i twórczość wybranego przez siebie autora fantastyki. Artykuły będą różne - od recenzji przez felietony, po wywiady i teksty napisane przez samych autorów. Liczymy, że ich forma przypadnie sceptykom do gustu i przekona ich do polskiej fantastyki, a dla fanów gatunku okaże się godną i ciekawą rozrywką. 

<<Więcej dowiecie się tutaj>>


Jednocześnie rzucamy Wam także wyzwanie! 
Pokażcie, że rodzimych pisarzy się nie wstydzicie, a polską fantastykę znacie! 

Dopiero zaczynacie swoją przygodę z jednorożcami w Krakowie? Nigdy nie czytaliście o wiedźmach w Toruniu? Może z różnych powodów, po takie powieści boicie się sięgać? To wyzwanie jest przede wszystkim dla Was! Liczymy także na to, że zgłoszą się osoby, które już dzisiaj są gotowe powiedzieć, że nie obce im polskie nazwisko, na fantastycznej książce. Pragnące przeczytać więcej, albo przekonać się do tej literatury bardziej – wedle uznania! 

ZASADY WYZWANIA: 

1. Wyzwanie „Cudze chwalicie, a swojego nie znacie” rozpoczyna się z dniem 6 stycznia 2013r., a trwać będzie do 31 grudnia 2013r. 

2. Do wyzwania mogą przyłączyć się wszystkie chętne osoby. 

3. Osoba, która przystępuje do wyzwania zgłasza swoje uczestnictwo w komentarzu pod tym wpisem i podaje link do stworzonej „półki” w swojej wirtualnej biblioteczce (w serwisie Nakanapie.pl, LubimyCzytać lub im podobnym), na której będzie stawiać książki zaliczające się do polskiej fantastyki, przeczytane w 2013 r. 

4. Jeżeli którykolwiek ochotnik, posiada własnego bloga bądź stronę internetową, miło by było, gdyby wstawił na nią banner wyzwania, podlinkowany do tego wpisu ---> http://fan-dom.pl/2013/01/06/nowy-projekt-rok-z-polskimi-autorami . Jednakże nie jest to warunkiem przystąpienia do wyzwania. 

5. W każdym miesiącu trwania wyzwania należy przeczytać chociaż jedną książkę, która kwalifikuje się pod „polską fantastykę”. Niekoniecznie musi być to powieść, aktualnie proponowana przez portal Gavran. 

6. Jeżeli ochotnik napisze komentarz/opinię/recenzję na temat książki, przeczytanej w ramach wyzwania, prosimy, aby na końcu tekstu umieścił informację na temat wyzwania lub podlinkowane do niego logo. 

Cała ekipa Gavrana życzy dobrej zabawy i masy satysfakcji z nowych lektur. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu projektowi, przychylniej spojrzycie na rodzime, swojskie twory. 

Niech Gavrany latają nad Wami kluczami!

Również może Ci się spodobać

5 nie zagryzła klawiatura

 1. Ja takie wyzwanie podejmę, ale tak po prostu dla siebie. Nie lubię być "zmuszana" do czytania jednej książki danego typu na miesiąc. Mogę sobie założyć, że chcę ich przeczytać jak najwięcej w danym roku, ale na pewno nie będę miała głowy do czegoś więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Spokojnie i tak nikt nie będzie przecież tego sprawdzał. :-P
  Ale fajnie by było, gdybyś się przyłączyła do wyzwania. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. sama organizuję u siebie wyzwanie "Czytam fantastykę", pod które łapią się również i polscy autorzy, więc może oddzielne wyzwanie sobie już podaruję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam Cię do zabawy "Liebster Blog Award". Wszelakie dalsze info znajduje się na moim blogu: http://zzastronic.blogspot.com/2013/01/liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 5. @AmyColl - Dziękuję za zaproszenie, ale przejrzę to dopiero jutro, bo dzisiaj jeszcze obowiązki czekają. :-)

  @Miłośniczka Książek - Tak, wiem. Nie zgłaszałam się, ponieważ u mnie fantastyka na co dzień, ale wyzwanie bardzo ciekawe! :)

  OdpowiedzUsuń

Prenumarata :)

zBlogowani

zBLOGowani.pl