Liebster Blog Award odc. 2

16:49

Źródło
Czyli z cyklu: Nadrabiamy zaległości. :)

Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za dobrze wykonaną robotę. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.
Pytania, które otrzymałam od Isil:

Gdybyś miał/a możliwość zamieszkania w domu z wybranej książki, np. dom hobbitów, muminków etc. Jaki byś wybrał/a? Oczywiście współlokatorów dostajesz gratis;)

Takie wspaniałe pytanie, taki trudny wybór! Blair chciałaby zamieszkać w Hogwarcie. Albo u Bestii, w jego pięknej bibliotece! Musiałaby tylko pozbyć się Belli...  Więc może najpierw kątem u Hannibala, żeby móc go zaprosić na herbatkę i przedstawić Belli. W razie gdyby Bestia się zorientował, jak zniknęła jego ex-dziewczyna, Blair przeprowadziłaby się do Hogwartu. Książę czy zwierze - i tak mugol, a takich tam nie przyjmują. :)

Jesteś zwolennikiem/zwolenniczką książek w wersji papierowej czy elektronicznej? Wybór uzasadnij.

Blair ma bardzo obojętny stosunek do tego zagadnienia. To znaczy - nie czuje się żołnierzem w wojnie książek papierowych i elektronicznych. :) Chociaż musi przyznać, że - chociaż posiada czytnik i bardzo chętnie z niego korzysta -  wszystkie swoje perełki kolekcjonuje na półkach w wersji papierowej.

Bohater lub bohaterka literacka, która swoją postawą zainspirowała Cię do zmiany/stworzenia czegoś? Kto to jest i w czym Cię zainspirował?

O rany. Blair jeszcze nie została do niczego zainspirowana. Znaczy się, na obecną chwilą sobie takiego wydarzenia nie przypomina, a chyba by pamiętała coś takiego istotnego...? (Z resztą, kto ją tam wie xD). Za to musi przyznać, że bardzo spodobało jej się w Pisanym szkarłatem, jak protagonistka zjednała wszystkich do siebie swoją otwartością i wrażliwością, a nie wszędzie obecną zajebistością, kopaniem tyłków i dogryzaniem. Miła odmiana, która zaprezentowała, że warto być sympatycznym. 

Jaki gatunek literatury preferujesz?

Blair kocha wszystko co fantastyczne. Wciąż niekoniecznie wierzy w jednorożce,lecz do tego - jak wiadomo - potrzeba czasu. I zawsze kiedy będzie miała wybór, najpierw sięgnie po urban fantasy! Zawsze. :)

Jeśli pracujesz, to czy Twoja praca również związana jest z książkami, czy ogranicza się to raczej do hobby? Jeśli jeszcze się uczysz... czy książki pomagają Ci w nauce czy raczej stanowią odskocznię i czasem pretekst do zaniedbywania jej?;)

Blair wciąż się uczy. Książki najczęściej stanowią dla niej odskocznię od nauki. Właściwie Blair kocha najbardziej powieści za to, że są wspaniałymi odskoczniami od wszystkiego. Od nauki, od życia, od problemów. Od czasu do czasu coś popularnonaukowego też przeczytać można. 

Twoja ulubiona książka z dzieciństwa.

Baśnie Hansa Christiana Andersena. Blair wciąż ma egzemplarz, który odziedziczyła po mamie. Wspaniała pamiątka. 

Czytasz w ciszy czy lubisz słuchać muzyki w trakcie czytania? Jeśli tak, to jakiej najczęściej?

Jeśli mowa o czytaniu, to dla Blair całkowicie nieistotne. Gdy czyta książkę, od razu się wyłącza. Może być włączony telewizor, grać muzyka, ktoś może coś do Blair mówić, a ona i tak tego nie usłyszy. Jest wtedy w swoim równoległym świecie. :3

Czy po przeczytaniu książki dzielisz się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami tylko na blogu? czy rozszerzasz to na jakieś koła dyskusyjne/ rozmowy ze znajomymi?

Blair bardzo często o książkach rozmawia z bratem/ znajomymi. Udziela się na forach (teraz niestety rzadziej). Poza tym oczywiście spisuje wszystko na blogu!

Miejsce, w którym najbardziej lubisz czytać, np. ławka w parku, łóżko..

Łóżko to centrum Blairowskiego wszechświata. 
A poza tym blogerka czyta praktycznie wszędzie - w bibliotece, w parku, w szkole, na przystanku autobusowym. Książka to podstawowe wyposażenie torby Blair. 

Czy jest książka, w której nie podobało Ci się zakończenie i chętnie byś je zmienił/a? Np. zginął ulubiony bohater. Jaka to książka i jakie wydarzenie byś zmienił?

Było dużo książek, w których Blair nie podobało się zakończenie. Właściwie to blogerka cieszy się, gdy nie podoba jej się TYLKO zakończenie. :) Ale nigdy by go nie zmieniła. Każdy autor ma własną wizję. Kto wie? Może to zakończenie to ważny zwrot akcji, albo istotne wydarzenie dla kontynuacji? I co potem? Zbyt duża odpowiedzialność na barki jednej blogerki. xD

Co spowodowało, że zacząłeś/zaczęłaś prowadzić bloga? To była spontaniczna decyzja czy raczej była w planach  od dawna?

Blair zaczęła prowadzić bloga, bo widziała, jaką świetną zabawę przy tym mięli inny blogerzy, których w tym czasie czytała. I ona też chciała! :)

Isil -  dziękuję za pytania. :)
Blair już raz odpowiadała na pytania w LBA, a więc odpuści sobie teraz nominowanie kolejnych blogów. Znów jednak zaprasza wszystkich do zabawy. ;-)

Również może Ci się spodobać

0 nie zagryzła klawiatura

Prenumarata :)

zBlogowani

zBLOGowani.pl