Żar mrozu - zapowiedź!

19:47

Źródło
Hej, hej!

Jak wiecie, notki z zapowiedziami nie pojawiają się na tym blogu często, a kiedy już to się dzieje, to mowa o książce niezwykle dla mnie istotniej. Nie inaczej  jest z cyklem o Mercedes Thompson, jednej z moich ulubionych serii urban fantasy. Fabryka Słów wypuszcza nowe części tylko raz na rok, ale to nie jest jedynym powodem, dlaczego na Nocnym Cieniu pojawia się zajawka Żaru mrozu, siódmej części przygód Mercy. Widzicie, otóż na ten siódmy tom czekam już od bardzo, bardzo dawna, od kiedy przeczytałam go kilka lat temu w oryginale. Frost burned, albo tłumacząc na język polski - Żar mrozu, to moim skromnym zdaniem najlepsza część z całego cyklu, a piszę to jako osoba, ktora przeczytała już wszystkie dziewięć dotychczas wydanych. 

Nie mogę uwierzyć, że to już się dzieje! Już 9 listopada będę mogła przytulić do serca Żar mrozu i przeczytać go w ojczystym języku! <3 

Jeśli jeszcze nie znacie Mercy, poniżej cytuję kilka soczystych, zachęcających zapowiedzi, a jeżeli, podobnie jak ja, z obłędem w oczach czekacie na premierę Żaru mrozu, na samym końcu znajdziecie blurba powieści. Jest w nim kilka spoilerów do poprzednich części, więc czytać na własną odpowiedzialność! 

Opinie: 

(…)  książki pani Briggs są nietuzinkowe i diametralnie odbiegają od innych pozycji tego gatunku. Język, którym są napisane jest płynny, przyjemny dla czytelnika oraz pozbawiony nadmiernej ilości zbytecznych ozdobników. Sama historia Mercedes Thompson z pewnością  nie raz wywoła u czytelnika rumieniec, dzięki któremu wiadomo, że książka jest ciekawa i wciągnęła nas bez reszty.
Bookgeek.pl

Ten cykl to przede wszystkim możliwość zaczerpnięcia głębokiego wdechu przez czytelnika, od dłuższego czasu tonącego w głupocie ostatnio wydawanych pozycji. Tym bardziej, że autorka stworzyła bohaterów, którzy byli przedstawicielami wielu „gatunków” fantastycznych, takich jak wampiry czy wilkołaki, bardzo często wykorzystywanych w książkach aktualnie bardzo popularnych. Jednak inaczej niż w nich, pisarka w swoich powieściach umiejętnie zmienia kilka szczegółów, nadając swoim postaciom wrażenie oryginalności, dzięki czemu czytelnik z o wiele większym zapałem poznaje przygody swoich ulubieńców.

Wszyscy bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani. Briggs postarała się, żeby byli nie tylko interesujący, ale aby sprawiali wrażenie żywych postaci.(…) Odczuwam przyjemność z każdego z nimi spotkania.
Opetaniczytaniem.pl


 O książce: 

W życiu Mercy Thompson zaszła zmiana na miarę przesunięcia tektonicznego. Na szczęście wychodząc za Adama Hauptmana, charyzmatycznego Alfę lokalnej watahy wilkołaków, stała się macochą jego córki, Jesse, a relacja ta zapewniała jej chwile błogiej zwyczajności w całym tym szaleństwie. Jednakże w życiu na pograniczu świata ludzkiego, coś, co normalnie byłoby niefortunnym zdarzeniem, może zmienić się w coś znacznie więcej...


Po wypadku w korku, ani Mercy ani Jesse nie mogą skontaktować się z Adamem, ani też innym członkiem stada. Wszyscy zostali porwani.


Poprzez więź krwi Mercy czuje tylko, że Adam jest zły i cierpi. Podejrzewa, że zniknięcie może być związane z batalią polityczną, jaką prowadza wilkołaki, by zdobyć przychylność społeczeństwa i że Adam oraz wataha mogą znajdować się w poważnym niebezpieczeństwie. Pozbawiona wsparcia stada, osamotniona Mercy będzie musiała szukać pomocy wszędzie, nawet tam, gdzie jej uzyskanie wydaje się całkiem nieprawdopodobne.

PREMIERA: 9 LISTOPADA 2016

Również może Ci się spodobać

0 nie zagryzła klawiatura

Prenumarata :)

zBlogowani

zBLOGowani.pl